Negyedik A (1978-1982)

Azaz kik is voltunk akkor, meg hol is volt az, meg mi is történt velünk?

Íme a korabeli Brigádnapló szóról-szóra!

Kelt: 1980. október 13-17-ig

Az Éti Csiga Brigád tagjai: Kovács László, Heranus Gábor, Tóth István, Varga Győző

ÉLJEN MÁSODIK OTTHONUNK A CSIRKEGYÁR!

 

I. nap, hétfő

Jelmondat: "Bort, búzát, békességet, szeressük a Rendőrséget!"

A Nap és a Brigád kél 5 óra 45-kor. A nevezetes épület előtt a Brigád teljes létszámmal - 4 fővel - megjelent. Nagy nehezen bejutottak, majd a munkaruhákért mentek. A ruhákat kiadó munkás - akit társa tavaly Okos Tojásnak titulált - erősen ingerelte a nevetőizmokat. Szóval, miután Záp elvtárs* kiadta a ruhákat, az egyik brigádtag - név szerint Varga Győző - teljesen elveszett a csónak nagyságú lábbelijében és hatalmas, bő gatyájában. Időnként keresték is. Ő a villanyszerelőkhöz került ampermérőnek. A feszültség jelenlétét persze így nehéz megállapítani, de nem kell félteni a villanyszerelő kartársakat. A másik három elvtársat kubikosmunkára osztották be. A munka jól is ment addig, míg Kovács László elvtárs el nem érte szervezetében az üzemi hőmérsékletet. Ekkor a brigád kezdett leállni a munkával. A brigád 8 órakor elkezdte 8:10-ig beépíteni asszimilációs tevékenység révén a szervezetébe a vajas-kolbászos kenyeret és a csokis tejet. Kaja után az egyik elvtárs kiemelt egy nagy követ a földből - és aztán a nadrágjából. A munkát csigalassúsággal, de azért vidáman, frissen végezték. Amikor Koncz Péter kartársat meglátták munkaruhában, a jókedv a tetőpontjára hágott! A munkaidő hamar letelt és a kapun kifelé szigorú ellenőrzés állta útjukat. Oly szigorú volt, hogy még a 12 x 20 cm-s kisszatyorba is belepillantott az ellenőr, hátha benne van egy tyúk. De mivel a fotocellás néni még egy árva combocskát sem tudott kimutatni - a Brigád sikeresen kijutott a gyárból!

(*korabeli megszólításforma. Ma az "úr" használatos, a szerk.)

 

II. nap, kedd

Jelmondat: Előre a már megépített lenini úton, de csak lassan!

Az öltözőben a munkások hangosan egymásnak jó reggelt kívánva szidják egymást. Azután áttérnek édesanyáik részletes ismertetésére. A brigád ezt nem tudta végighallgatni, mert időközben elkészült a munkaruháik adminisztrációs részének begombolásával és húzta a csíkot. Asszimilációs beépítésük* után ismét bugyogott a munkakedv. Igaz, csak kislángon. Dehát nem szabad nagyigényűnek lenni. A főnökök sem azok. Aztán, ha (az ásás során) egy kő nehezen, vagy egyáltalán nem akart kijönni a jó Anyaföldből, rögtön összeült a kupaktanács, de aztán nehezen akart onnan felállni. Időnként találkoztak az elvtársnőkkel, akik a Kopasztóban teljesítették túl a tervüket és a látványuk itt is ingerbe hozta a nevetőizmokat. A kijutás ma is bonyolult volt.

(*reggeli után, a ford.)

 

III. nap, szerda

Jelmondat: "Szagos szekfű, szarkaláb, jó hely az a Csirkegyár!

A nap a szokásos dolgokkal kezdődött. A meló ma már nehezebb volt, mert a Brigád tagjainak erős izomtónus-szabályozása* volt. Az egyik elvtárs fényképezőgépet hozott be és a brigád tagjait különböző pózokban örökítette meg. Később a kartársnőket is, akik a Kopasztóból vonultak ki. Teljesen úgy néztek ki, mint a fejőlányok. Ma már a Brigád 2/3-a disszimilált** is az üzem területén. Egy ott dolgozó elvtárs, akit a többiek Homoszexuális Nyúlnak tituláltak, becézve persze: Buzi Nyuszi, a munka hátramozdítását ajánlotta***. Egy másik kartárs látta, hogy milyen nehezen lapátol Tóth István elvtárs egy kis dinamitot ajánlott a földbe.  Ismét mások a gyárba is.

(*azaz jó kis izomláza, a tegnapi csákányozástól. Ezeket a kifejezéseket akkor tanultuk biológiából.)

(**azaz vécézett)

(***azaz: hagyják a francba az egészet és menjenek haza!)

 

IV. nap, csütörtök

Jelmondat: "Ha én lebukom, Te is lebuksz"

(Erre a napra nem történt bejegyzés, valószínűleg olyan fáradtak voltak a Brigád tagjai...

 

V. nap, péntek

Jelmondat: "Búcsút int az óra mára, zárul Budafok Csirkegyára"

Az utolsó nap a brigádvezető jóváhagyta a döntésünket és a Brigád valamennyi tagjának a "Bontott Csirke" ezüst fokozatát adományozta. Egyúttal megkoszorúzták az Eltört Csákány műemlékét. A csákány folyó hó 16-án vesztette életét Kovács László elvtárs kezében. Varga Győző elvtárs, a villanyszerelők brigádjának a tagja az utolsó napra félórás rövidzárlattal emlékezett. És a szokástól eltérően üres zsebbel tért haza.

 

pityu_ellenorzoje_01.jpg

 

pityu_ellenorzoje_02.jpg

 

Ez pedig egy forgatókönyv-féleség, amit második vagy harmadik őszén készítettünk, a műsor elméletileg tartalmazott volna egy rövid krimit is, amit végül elvetettünk.

ffffffff.jpg

 

Ez pedig az 1991-es, nem hivatalos osztálytalálkozó meghívója volt:

ffffffffffffffffffffff.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 9
Tegnapi: 22
Heti: 43
Havi: 241
Össz.: 69 450

Látogatottság növelés
Oldal: EREKLYÉK
Negyedik A (1978-1982) - © 2008 - 2024 - negyedika.hupont.hu

A Hupont.hu weboldal szerkesztő segítségével készült. Itt Önnek is lehetséges a weboldal készítés.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »